Już od kilku tygodni trwają intensywne prace budowlane w naszym ośrodku związane z rozbudową Pawilonu nr 10 Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Górnie.

W ramach projektu rozbudowywany jest istniejący Pawilon 10 o nowe skrzydło, 2-kondygnacyjne. Na parterze zlokalizowane będą pokoje pacjentów oraz gabinety, a poddasze zostanie częściowo zagospodarowane na potrzeby szatni, pokoju socjalnego, wentylatorni oraz serwerowni. Nowe skrzydło wraz z istniejącą częścią stworzą część ZOL przewidzianą dla pacjentów z chorobą Alzheimera i zespołami otępiennymi.

W przebudowanym i rozbudowanym pawilonie nr 10 znajdzie się m.in. 36 pokoi 1- i 2-osobowych, każdy z łazienką, dla maksymalnie 70 pacjentów, gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, pomieszczenia techniczne, węzły sanitarne i in. Budynek został zaprojektowany w sposób ułatwiający dostęp do pomieszczeń i dostosowany do potrzeb grupy docelowej. Na piętrze zlokalizowane będą wyłącznie szatnie dla pracowników, pokój socjalny oraz pomieszczenia techniczne, co eliminuje konieczność przemieszczania pacjentów na różnych poziomach budynku.